» ဆောင်းပါးများ » တက်တူးအဘို့အစိတ်ကူးများ » မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားတက်တူးများအကြောင်းသင်သိရန်လိုအပ်သမျှ

မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားတက်တူးများအကြောင်းသင်သိရန်လိုအပ်သမျှ

ဘာသာရေးသဘာဝတစ်ခု၏သင်္ကေတများသည်တက်တူးအတွက်အလွန်အသုံးများသောဘာသာရပ်များဖြစ်သည်။ Crosses, rosaries, madonnas နှင့် Catholic iconography ၏အခြားပုံမှန်သင်္ကေတများကိုတက်တူးလောကတွင်မကြာခဏသုံးလေ့ရှိသော်လည်းဤအရာများသည်ဘာသာရေးယုံကြည်ချက်များနှင့်ဆက်စပ်နေသောသင်္ကေတများဖြစ်သောကြောင့်အရေပြားပေါ်တွင်၎င်းတို့ကိုထာဝရမသေဆုံးမီ၎င်းတို့၏ဇာစ်မြစ်နှင့်အဓိပ္ပါယ်ကိုသိရန်အလွန်အရေးကြီးသည်။

တက်တူးအနုပညာရှင်များတောင်းဆိုလေ့ရှိသောဘာသာရေးသင်္ကေတများအနက်တစ်ခုမှာ Sacred Heart of Jesus ဖြစ်သည်၊ သို့သော်လူအနည်းစုသည်၎င်း၏မူရင်းအစစ်အမှန်နှင့်၎င်း၏နက်ရှိုင်းသောအဓိပ္ပါယ်ကိုသိကြသည်။ ဒါကြောင့်ဒီနေရာမှာအသုံးဝင်တဲ့သတင်းအချက်အလက်အချို့ကိုဒီမှာ။

ယေရှု၏မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားကားအဘယ်နည်း

Священное Сердце Иисуса — это символ и девиз, выражающий любовь, сострадание и милосердие Иисуса Христа к человечеству. Этот символ представляет собой изображение сердца Иисуса, обычно окруженного или украшенного короной из терновых ветвей и пламенем, символизирующим огонь божественной любви.

Исторически Священное Сердце стало особенно популярным благодаря откровениям св. Маргареты Марии Алакок во Франции в 17 веке. Согласно этим откровениям, Иисус Христос показал свое Священное Сердце и призвал к поклонению ему как символу его неизмеримой любви к людям.

Татуировка Священного Сердца Иисуса часто выбирается людьми как выражение их веры и преданности. Она может иметь различные дизайны и стили, от простого и изящного изображения до более сложных и детальных композиций. Такая татуировка может быть расположена на различных частях тела, включая грудь, спину, руку или ногу, в зависимости от предпочтений и символического значения для носителя.

မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားတက်တူးများအကြောင်းသင်သိရန်လိုအပ်သမျှ

မြင့်မြတ်သောနှလုံးသား၏မူလအစကားအဘယ်နည်း

၁၇ ရာစု၌ Mary Marguerite Alacock အမည်ရှိပြင်သစ်သီလရှင်တစ်ပါး၏ရူပါရုံ၌မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားပုံကိုမြင်ရသည်။

သူမ၏မှတ်တမ်းတွင် Sister Alakok က Sacred Heart ၏သူမ၏ရူပါရုံကိုအောက်ပါအတိုင်းဖော်ပြခဲ့သည် -“ Sacred Heart သည်နေထက်တောက်ပသောမီးလျှံပလ္လင်ပေါ်တွင်ပေါ်လာပြီးဆူးသရဖူများဖြင့်ဝန်းရံထားသောကျွန်ုပ်တို့၏ပျက်စီးမှုကိုပုံဆောင်သည်။ အပြစ်များ။ ... အဲဒီ့အပေါ်မှာကြက်ခြေခတ်တစ်ခုရှိတယ်၊ အဲဒါကစဖွဲ့ကတည်းကခါးသီးမှုတွေနဲ့ပြည့်နေပြီ ... "

၎င်းသည်မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားကိုမကြာခဏဝတ်ပြုရာနေရာများနှင့်ဘာသာရေးစာသားများတွင်သရုပ်ဖော်ခဲ့သည်။

မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားဟုသင်ထင်ကောင်းထင်လိမ့်မည် ဓမ္မဆရာများလက်ခံကျင့်သုံးသောသင်္ကေတဖြစ်သည်ဒါပေမယ့်အဲဒါကလုံးဝမမှန်ခဲ့ဘူး။ Sacred Heart ၏အနုပညာပုံဖော်မှုသည်မက်ဒေါနား (သို့) ခရစ်တော်ကိုယ်တိုင်မပါဝင်သောကြောင့်ဘုရားကျောင်းအလွှာများကိုစိတ်ပူစေသည်။ မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားကိုးကွယ်မှုသည်အထူးသဖြင့်ဆင်းရဲသားများအကြားကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့်ဖြစ်လာပြီးအချို့နေရာများသည်၎င်းအားအထူးကိုးကွယ်ရန်တည်ဆောက်ခဲ့သည်။

အကြောင်းပြချက်ကရိုးရှင်းပေမယ့်မထင်ရှားဘူး။ Marseille မှဆရာတော်ကသူ၏ဂိုဏ်းဂဏကိုမြို့၏လူ ဦး ရေကိုဖျက်ဆီးခဲ့သောကပ်ရောဂါကိုကာကွယ်ရန်အတွက် Sacred Heart သို့လှူခဲ့သည်ဟုဆိုသည်။

မယုံနိုင်လောက်အောင်၊ ပတ်ဝန်းကျင်သည်ရောဂါဘ ၀ ကိုခုခံနိုင်စွမ်းရှိနေပြီးမြင့်မြတ်သောနှလုံးသားသည်ကံဇာတာနှင့်မြင့်မြတ်သောကာကွယ်စောင့်ရှောက်မှု၏သင်္ကေတအဖြစ်ကြီးမားသောကျော်ကြားမှုကိုရရှိခဲ့သည်။

[amazon_link asins=’B0756NTBTV,B01N7B9I43,B07HX4BQ47,B07BPC4C87,B0761TYPXK,B076CK7Q5T’ template=’ProductGrid’ store=’vse-o-tattoo-21′ marketplace=’IT’ link_id=’cf66e481-64d6-46d0-b3a2-6788bac8a12e’]

မြင့်မြတ်သောနှလုံးသားတက်တူး: အဓိပ္ပာယ်

Татуировка Святого Сердца представляет глубокую духовную символику и имеет различные значения для людей. В целом, Святое Сердце ассоциируется с божественной любовью, милосердием, состраданием и спасением, символизируя неизменную и бесконечную любовь Иисуса Христа к человечеству.

Для носителей татуировки Святого Сердца она может иметь следующие значения:

  1. Любовь и вера: Татуировка Святого Сердца может символизировать глубокую веру в божественную любовь и защиту. Она может служить напоминанием о важности любви и сострадания в жизни.
  2. Память о верующих: Для некоторых людей татуировка может быть посвящена памяти умерших родственников или друзей, которые были верующими, и символизировать надежду на их спасение и вечную жизнь.
  3. အကာအကွယ်နှင့်ခွန်အား: Символика Святого Сердца может также ассоциироваться с защитой и силой. Некоторые верят, что носить изображение Святого Сердца может приносить защиту от зла и трудностей.
  4. Исцеление и обновление: Для некоторых людей татуировка может символизировать исцеление и обновление, как душевное, так и физическое. Она может быть символом перехода к лучшей жизни после испытаний.
  5. ဝိညာဉ်ရေးရာလမ်းညွှန်မှု: Для верующих Святое Сердце может быть символом духовного руководства и направления, показывая путь к божественной истине и мудрости.

Таким образом, татуировка Святого Сердца является глубоко личным символом, который имеет разное значение для каждого человека, носившего ее.